Pasirinkite kalbą

Naujienos

Kleboniškių kaimo buities muziejuje vėl darbuosis amatininkai ir edukatoriai

2022 m. Rugpjūčio 2 d.


Rugpjūčio 6 dieną nuo 11 iki 17 valandos Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių buities skyriaus (Radviliškio r.) gryčiose ir jaukiuose kiemuose įsitaisys amatininkai ir edukatoriai – vyks tradicinė „Senųjų amatų ir edukacijų diena“.

Atgijusiame kaime amato paslaptimis, įkvėpimu, žiniomis, kūrybiniu džiaugsmu, bendryste dalysis net trylika patyrusių amatininkų ir edukatorių: kalvis, varkalys, medžio drožėjas, siuvėja, sodų rišėjas, pintinių ir juostų pynėjos, audėja, veiks lėlių iš skiaučių rišimo, popierius karpinių, linų apdirbimo, verpimo, skalbimo, žolynų pažinimo ir kt. dirbtuvės.

Renginio dalyviai galės nusipinti pintinę, susirišti lėlę ar sodą, stoti prie žaizdro, sėsti prie verpimo ratelio ar į audimo stakles, sužinoti apie žolynų naudą – išbandyti bei išmokti daugybę įvairiausių naudingų dalykų. Amatininkai ir edukatoriai visą dieną darbuosis kartu su lankytojais, perduodami neįkainojamą dovaną – senuosius papročius ir tradicijas.

Šeštadienį Kleboniškių kaime vyks ir ciklo „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ renginys – 16 valandą senajame klojime Rokiškio liaudies teatras vaidins spektaklį „Kur dingo Elizabet?“, bus žaidžiami senoviniai žaidimai, ragaujami pagal XX amžiaus pradžios receptus pagaminti saldumynai, etnografinis ansamblis „Aidija“ mokys Aukštaitijos regiono šokių ir žaidimų.

Lankytojai kviečiami mėgautis senojo Kleboniškių kaimo ramybe ir grožiu, apžiūrėti muziejaus ekspozicijas, Laimutės Širvydienės grafikos ir Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės popieriaus karpinių, medžio ir lino raižinių parodas.

Kitos senųjų amatų ir edukacijų dienos vyks rugpjūčio 21 bei rugsėjo 3 dienomis.

Renginys „Senųjų amatų ir edukacijų diena“ yra projekto „Kasdieniniai ir šventiniai darbai bei amatai Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ dalis.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-08-02 08:30:23