Pasirinkite kalbą

Naujienos

Koncertas Tarptautinei mokytojų dienai paminėti – jau spalio 5 dieną

2022 10 04


Tarptautinės mokytojų dienos proga Radviliškyje vyks daug renginių, vienas iš jų nusimato būti itin patrauklus ir reikšmingas miesto ir rajono gyventojams bei svečiams. Tai aukščiausio muzikinio profesionalumo meistriškumo kursai miesto muzikos mokyklos moksleiviams ir šventinis koncertas „Koncertuoju su žvaigžde“.

Radviliškio miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyrius kartu su Radviliškio miesto kultūros centru ir Radviliškio muzikos mokyklos administracija bei mokytojais sugalvojo šaunią idėją – pasikviesti profesionalių muzikų ir parengti bendrą koncertinę programą su muzikaliais ir talentingais Radviliškio miesto moksleiviais.

Spalio 5 dieną, Radviliškio muzikos mokyklos moksleiviams prasidės meistriškumo kursai, kuriuos ves žymusis maestro – dirigentas, pianistas Vytautas Lukočius. Dainavimo paslaptimis dalysis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantai – Emilė Elena Dačinskaitė (sopranas, prof. Astos Krikščiūnaitės vokalo klasė) ir Dominykas Urba (tenoras, prof. Algirdo Januto vokalo klasė). Meistriškumo kursai suteiks unikalią galimybę talentingiausiems Radviliškio muzikos mokyklos moksleiviams ir mokinių chorui išgirsti profesionalių menininkų patarimų bei kartu su jais paruošti bendrą muzikinę programą, kuri nuskambės šventiniame koncerte ir ypač nusipelniusių mokytojų apdovanojimuose Radviliškio miesto kultūros centre. Gražiausi lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai sukurs nepamirštamą vakarą tiek žiūrovams, tiek jauniesiems Radviliškio miesto atlikėjams. Kurti kartu su didžiaisiais mūsų šalies meistrais yra pati įdomiausia, daug įkvėpimo ir pasiryžimo tobulėti suteikianti paskata.

Dirigentas, pianistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pedagogas, koncertmeisteris, visuomenininkas, puikiu humoro jausmu apdovanotas ir kūrybišką, geranorišką nuotaiką spinduliuojantis maestro Vytautas Lukočius yra mylimas dėl begalės puikių, išradingų televizinių projektų bei simfoninės muzikos koncertų. Dirigentas kone trečdalį muzikinio sezono praleidžia Suomijoje, nuo 1999-ųjų jis yra Lapenrantos miesto simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas. Taip pat maestro nuolat diriguoja Vytauto Didžiojo universiteto kameriniam orkestrui, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestrui, kitiems iškiliausiems Lietuvos muzikiniams kolektyvams, orkestrams, chorams ir ansambliams, taip pat jis yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas. Įspūdinga yra ir Vytauto Lukočiaus socialinė veikla – jo įkurtas ir diriguojamas, sudarytas iš Lietuvos stygininkų profesionalų, charizma ir muzikiniu įtaigumu žėrintis orkestras „Vilnius sinfonietta“ koncertuoja daugumoje šalies socialinių projektų didžiausiose Lietuvos koncertų salėse ir arenose, bei įvairiuose televizijos projektuose.

Dainininkė Emilė Elena Dačinskaitė (sopranas) savo kūrybinį kelią pradėjo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir baigė dainavimo specialybę šviesaus atminimo prof. Virgilijaus Noreikos dainavimo klasėje. Dainavimo taip pat mokėsi Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, Laimos Domikaitės dainavimo klasėje. Muzikos atlikimo subtilybes ji tobulino ir vokalo meno paslapčių sėmėsi ir iš kitų iškilių mokytojų – Artūro Noviko, Romualdo Gražinio, Vaido Urmilevičiaus, Vitalijaus Neugasimovo. 2017 metais solistė pradėjo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Astos Krikščiūnaitės dainavimo klasėje. Studijų metais kamerinio dainavimo mokėsi pas prof. Ireną Milkevičiūtę. 2021 metais įgijo bakalauro laipsnį bei gretutinių muzikos pedagogikos studijų diplomą. 2022 metų pavasarį tęsė solinio dainavimo magistro studijas Izraelyje, Jeruzalės muzikos ir šokio akademijoje. 2021 metais E. E. Dačinskaitė laimėjo II vietą Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurse ir tų pačių metų rudenį įvyko jos solinis debiutas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – D. Sebbos operoje vaikams „Alisa stebuklų šalyje“. Dainininkė stažavosi Italijoje, Austrijoje, dalyvavo tarptautiniuose kursuose, jai yra tekę ne kartą dalyvauti vokalinės muzikos koncertuose su žymiausiais Lietuvos operos solistais. 2022 metais ji atliko G. B. Pergolesi kūrinio „Stabat Mater“ solinę soprano partiją su choru „Liepos“ ir Vilniaus Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. E. E. Dačinskaitė yra ne kartą koncertavusi solo su M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoniniu orkestru, įvairiais Lietuvos chorais bei vokaliniais ir instrumentiniais ansambliais. Solistė daug koncertuoja Lietuvos regionuose, rengia įvairias solinės ir kamerinės muzikos programas, yra profesionalios kamerinės muzikos ansamblio „Gijos“ narė.

Dominykas Urba gimė Kaune, nuo mažų dienų augo su muzika. Ketverių metų pradėjo lankyti berniukų chorinio dainavimo mokyklą „Varpelis“. Su choru yra apkeliavęs daugelį Europos šalių ir iš jų parvežęs tarptautinių konkursų diplomų. Augant ir tobulėjant vis dažniau buvo kviečiamas dainuoti solines partijas chore ir koncertuose. Būdamas 18 metų, D. Urba nusprendė, jog nori siekti operos solisto karjeros – 2017 m. šią svajonę išpildė ir pradėjo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2021 metais įgijo bakalauro laipsnį bei gretutinių muzikos pedagogikos studijų diplomą. Šiuo metu tęsia magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2015 metais solistas laimėjo XI tarptautinio sakralinės muzikos konkursą „Sudrava zvani“ (Daugpilis, Latvija) – „Grand prix“ ir I laipsnio diplomą. 2014–2016 metų ,,Giesmių giesmelės“ laureatas. 2015 metais D. Urbai įteiktas Kauno mero apdovanojimas už pasiekimus ir Kauno vardo garsinimą tarptautiniuose bei respublikiniuose konkursuose. Solistas daug koncertuoja Lietuvoje, yra profesionalios kamerinės muzikos ansamblio „Gijos“ narys. Su ansambliu „Gijos“ šią vasarą Lietuvos regionuose surengė ir atliko daugiau nei dešimt sėkmingų kamerinės muzikos koncertų iš ciklo „Susitikt tave norėčiau vėlei“.

Drauge su atlikėjais šventiniame koncerte gros ir Radviliškio muzikos mokyklos jaunieji muzikantai. Tai tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatai, kurie ne kartą garsino Radviliškio muzikos mokyklą, Radviliškio rajoną bei šalį: 
1. Saksofonininkų kvartetas (mokytojas D. Baltutis).
2. Instrumentinis trio (fleitos ir fortepijonas, mokytojai: V. Barzinskis ir D. Sabulienė).
3. Gitarų ansamblis (mokytojas M. Atstopas).
4. Akordeonininkų ansamblis (mokytoja R. Apšegienė).
5. Jaunučių choras (mokytojos: A. Meškauskienė ir N. Adomavičienė, koncertmeisterė V. Silickaja).
6. Jaunių choras „Saulės vaikai“ (mokytoja I. Petrauskienė, koncertmeisteris R. Borusevičius).
Mokykla visada noriai bendradarbiauja su miesto bei rajono mokyklų, įstaigų ir organizacijų bendruomenėmis, aktyviai koncertuoja miesto bei rajono renginiuose.

Kviečiame į įspūdingą ir nepakartojamą šventinį renginį, kuris vyks spalio 5 d., 15 val. Radviliškio miesto kultūros centre.

Radviliškio muzikos mokyklos informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-10-04 16:13:16