Pasirinkite kalbą

Naujienos

Liepos 22–24 dienomis šiaulėniškiai šventė 530-ąjį miestelio gimtadienį

2022 m. Liepos 25 d.


Šiaulėnų miestelio gimtadienio šventė prasidėjo liepos 22 d. vidurdienį Šiaulėnų krašto muziejuje. Jame veikė Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos pradinių klasių mokinių darbų paroda, skirta Šiaulėnų miestelio 530 metų jubiliejui; fotografijos paroda „Senieji Šiaulėnai“, šiaulėniškių kūrybinių darbų paroda, jas rengė muziejininkas Eugenijus Arbušauskas. Vėliau visi rinkos į Šiaulėnų miestelio aikštę. Čia susirinkusius pasveikino seniūnė Ieva Bliznikiemė ir padėkojo visiems, kurie atvyko, dalyvauja ir prisidėjo prie šios šventės rengimo.

Jubiliejinio gimtadienio šventėje buvo sulaukta svečių iš įvairių Lietuvos kampelių. Šiaulėniškių atvyko pasveikinti LR Seimo narys Antanas Čepononis,  Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Justinas Pranys, Šaukoto seniūnijos atstovė Gražina Adomavičienė, Skėmių seniūnijos seniūnė Ingrida Glatkienė.

Šventės metu Radviliškio rajono savivaldybės mero padėkomis už aktyvią visuomeninę veiklą ir pagalbą seniūnijai buvo apdovanotos miestelio gyventojos Almutė Petrylienė ir Erika Kečiorienė. 

Seniūnės padėkos Šiaulėnų miestelio 530-ojo gimtadienio proga įteiktos: Simonai Šukytei už muzikinę programą, Justinui Šukiui už sportinių varžybų organizavimą, už bendrystę, pagalbą ir paramą padėkota Šiaulėniškių bendruomenei; asociacijai „Vaivorykštės bendruomenė“, asociacijai „Acokavų bendruomenė“, Grinkiškio kredito unijai, UAB „Sulinkiai“, Jonui Menkeliūnui, Zitai Kalvaitienei ir Vladui Mižutavičiui, 
Seniūnėė Ieva Bliznikienė už kūrybinius darbus, eksponuotus parodoje, skirtoje Šiaulėnų miestelio 530-ajam gimtadieniui, padėkojo ir dovanėlės įteikė Daivai Pranaitienei, Birutei Arbušauskienei, Adai Alejūnaitei, Audronei Rajunčienei, Aurelijai Kudulytei, Gitanai, Grebliauskienei, Emai Norvidaitei, Sauliui Visockiui, Eugenijui Arbušauskaui. Šiaulėnų seniūnės Garbės ženklas – už pasiekimus meninėje mokinių veikloje Džiuljetai Ragauskienei. Jos ruošiami mokiniai jau 14 metų iš eilės puikiai pasirengia folklorinių šokių varžytuvėms „Patrepsynė“. Kiekvienais metais šokėjų poros laimi rajoniniame ture, o taip pat ir respublikinį turą. Taip garsina gimnazijos ir miestelio vardą.

2019 metais Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijai paskirta pirmoji vieta tarp Lietuvos gimnazijų tradicinius šokius puoselėjančių Lietuvos mokyklų konkurse „Visa mokykla šoka“ šios veiklos organizatorė taip pat buvo Džiuljeta.

Šventėje susirinkusius linksmino grupė „DAR“, akordeonistė Simona Šukytė, grupė „Aura“, atlikėjai Romualdas Juzukonis ir Vytautas Šiškauskas. Šventę vainikavo Karališkos ugnies šou, kurį dovanojo Šiaulėniškių bendruomenė.  Mažėji galėjo mėgautis „Putų šou“.

Šeštadienį vyko sportinės varžybos „Šiaulėnams 530“. Žvejų varžytuvėse III vietą laimėjo Donatas Aleinikovas, sugavęs 2,015 kg žuvies, II vietą – Romas Ručys, jo laimikis svėrė 2,990 kg, o  varžybų nugalėtoju tapo Tomas Šimkus, sugavęs net 3,315 kg žuvies.

Krepšinio 3x3 varžybose III vietą užėmė Kunigškių bendruomenės jaunimo komanda, II vietą iškovojo Sidabravo jaunimo komanda, o nugalėtojais tapo Šiaulėnų miestelio „Raudonųjų velnių“ komanda. Dėkojame Lukui Praskoriui, Arūnui Mikalčiui ir Augustei Stradomskytei už pagalbą organizuojant krepšinio varžybas.

Paplūdimio tinklinio varžybose III vietą iškovojo komanda „Klasiokai“ (Pakruojo r.), II vietą užėmė Kajus ir Andrius iš Šiaulių. Varžybų nugalėtojais tapo broliai Lukas ir Karolis Praskoriai. Už pagalbą organizuojant tinklinio varžybas dėkojame Justinui Šukiui ir Viktorijai Arlauskaitei.

Sekmadienį vyko Šv. Onos Atlaidai Šv. Onos bažnyčioje, mišias aukojo kunigas svečias majoras Alfonsas Bulatas, po mišių Kairių moterų vokalinis ansamblis padovanojo bažnyčioje koncertą. 

Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie 530-ojo Šiaulėnų miestelio gimtadienio šventės organizavimo.

Šiaulėnų seniūnijos informacija

Nuotraukos fotografės Almutės Juzėnienės

Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-20 14:48:24