Pasirinkite kalbą

Naujienos

Magiškoji STEAM vasaros stovykla 

2022 m. Birželio 23 d.


Birželio 1–17 dienomis Šeduvos lopšelyje-darželyje vyko „Magiškoji STEAM vasaros stovykla“, kurią finansavo Radviliškio rajono savivaldybė. Stovyklos tikslas: organizuoti aktyvų, turiningą, saugų vaikų poilsį, sudarant sąlygas vaikų prasmingos ir atsakingos saviraiškos galimybėms, vadovaujantis STEAM ugdymu. Buvo organizuojama įvairi edukacinė veikla: žaidimai, stebėjimai, pramogos. Vaikai sportavo, šoko, piešė spalvotos vaikystės piešinius ant grindinio, konstravo, iš įvairių gėlių, lapelių kūrė nuostabias sukneles savo mamoms ir tapo mažaisiais „dizaineriais“, lankstė ir plukdė laivelius, pūtė didžiulius burbulus, žaidė linksmus žaidimus, tapo mažaisiais darželio aplinkos stebėtojais ir tyrinėtojais. Vaikai eksperimentavo, išbandė įvairias priemones, kurių pagalba sužinojo, kad augalai auga iš sėklų, augalams reikia šviesos ir vandens, tyrinėjo, skruzdes, sraiges ir sliekus, išbandė, kaip vanduo kyla ir kuria jėgą. Vaikai svėrė, matavo, lygino, konstravo įvairių formų ir svorių daiktus. Eksperimentai buvo ne tik įdomūs, bet ir labai smagūs, netrūko vaikiško juoko, nuostabos šūksnių ir gerų emocijų. 

Vaikai daug keliavo: aplankė Šeduvos miesto biblioteką, Rertromobilių muziejų. Burbiškio dvaro parke stovyklautojai susipažino su dvaro oranžerija ir joje auginamais augalais, medžiais ir jų sėklomis, paukščiais, gyvūnais, klausėsi tvenkinyje gyvenančių varlyčių „dainelių“, apžiūrėjo senovinę siuvėjo dėžutę, žirkles. Kleboniškių kaimo buities muziejuje mažieji pagilino etnografines žinias, susipažino su senolių tradicijomis ir papročiais. Vaikai džiaugsmingai išbandė senuosius žaislus (sūpynes, žvejybą). Grožėjosi Kleboniškio vėjo malūnu, šalia lizdą susisukusiais gandrais ir jų mažyliais. Raginėnų piliakalnio papėdėje klausėsi pasakojimų apie laumes raganas, o užkopę į piliakalnį ir susėdę aplink ugniakurą, vaikai būrė, kalbėjo „užkalbėjimus“. Išprašę puikų orą ir greitą vėją, vaikučiai laidė aitvarus. 

Nuotaikinga ir smagi stovyklos uždarymo šventė vyko prie Arimaičių ežero. Stovyklos vadovė A. Čiūrienė vedė edukaciją „Baltų ženklai“. Supažindino mažuosius stovyklautojus su senųjų baltų dievais, jų žygdarbiais, žmonių ir dievų santykiais, pageidautiną elgesį su ugnimi, gyvuliais ir kitais žmonėmis, simboliais ir ženklais.  Atrodo, tai tik istoriniai pasakojimai, o iš tiesų per juos vaikai mokėsi gyvenimo išminties, gerumo vienas kitam, moralės. Susipažinę su baltų kultūra, vaikučiai keliavo „Pojūčiu taku“ link ežero. Mažuosius stovyklautojus sužavėjo gulbių šeimyna. Vaikai ramiai stebėjo šių paukščių elgesį, jų rūpinimąsi savo mažyliais gulbiukais. Susėdę poilsiavietėje piešė baltų ženklus, vaišinosi sultimis ir trapučiais, leido aitvarus, pūtė muilo burbulus. Gerai nusiteikę palinkėjome vieni kitiems šiltos, spalvotos, linksmos ir nuotaikingos vasaros. Taip ir pralėkė „Magiškoji STEAM vasaros stovykla“. 

Stovyklos vadovė Auksė Čiūrienė

Paskutinis atnaujinimas: 2022-06-23 08:25:25