Pasirinkite kalbą

Naujienos

Miestiečių tapybos plenero paroda

2022 09 20


Ryškiaspalvės gėlės, surinktos iš pievų ir laukų, jaukiai sugulusios į vazas. Vaisiai, subtiliai puošiantys staltiesių nėrinius. Senieji buitiniai rakandai, atkeliavę iš praeities. Visa tai darniai susikomponavo į vasara dvelkiančius natiurmortus, kuriuos išvydo dalyviai, atvykę į plenerą, vykusį 2022 m. liepos 6 d. prie Latvių namelio, Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parke. Pleneras miestiečiams buvo organizuojamas minint Radviliškio miesto 455-ąjį bei Radviliškio dailės mokyklos 35-ąjį jubiliejus. 

Mandagūs pasisveikinimai plenero pradžioje greitai virto įdomiomis diskusijomis, kada tapytojai ir mokytojai sprendė, kuris natiurmorto fragmentas geriausiai įsikomponuotų drobėje ar kokius atspalvius maišyti. Kūryba išlaisvina žmogų, priverčia kitu žvilgsniu pažvelgti į jį supančią aplinką. Pats procesas susirinkusius džiugino ir atskleidė kaip asmenybes. Emocingi pašnekesiai ir mokytojų komentarai kūrėjams leido žaismingai perprasti spalvų maišymo subtilybes, susipažinti su natiurmorto bei peizažo žanrais. Pamažu nedrąsius žvilgsnius keitė smalsumas ir susidomėjimas, o paletės, išmargintos gausiais spalvų žemėlapiais, išdavė, kad įkvėpimas tapyti buvo tikrai aplankęs. 

Dalyvių amžius siekė nuo paties mažiausio iki garbaus senjoro. Į renginį pavieniui ir šeimomis susirinko ne tik radviliškiečiai, bet ir svečiai iš kitų aplinkinių miestų. Kūrybines idėjas įgyvendinti padėjo Radviliškio dailės mokyklos mokytojai. Reikalingas tapybos priemones ir medžiagas finansavo Radviliškio rajono savivaldybė. 

Darbų motyvuose vyrauja tiek atpažįstama tikrovė, tiek ir abstrakcija. Akį džiugina spalviniai santykiai, originali nuotaikos raiška, lengvi teptuko prisilietimai. Menas gali būti žmogaus atspindys, nes kiekvienas dalyvis į savo kūrinį sudėjo energiją, emocijas, dalį savo širdies. 

Su miestiečių plenero dalyvių kūryba galima susipažinti Radviliškio dailės mokyklos galerijoje nuo rugsėjo 19 d. iki spalio 4 d.

Radviliškio dailės mokyklos informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-20 10:45:18