Pasirinkite kalbą

Naujienos

Nepamirštama stovyklos „Kosminė vasara“ savaitė

2024 m. Birželio 25 d.


Vaikų kūrybinės saviraiškos dienos stovykla „Kosminė vasara“ vyko birželio 17–21 dienomis ir buvo kupina įvairiausių įdomių bei kūrybingų veiklų. Smalsaujantys jaunieji menininkai turėjo galimybę atrasti save ar žengti žingsnį arčiau kūrybos. Jiems padėjo jauni, stovyklų ir darbo su jaunimu patirties nestokojantys vadovai: Evaldas Jasiūnas, Rokas Giedraitis, Gabrielius Verdingas ir Marta Vaškovič. Kosminiai nuotykiai, į kuriuos nėrėme atviromis širdimis, leido visiems dalyviams ir pailsėti, ir paūgėti, nebijant klysti ir klausti, atrasti ir mėgautis draugyste.

Stovyklos atidarymas prasidėjo šūkiu „3...2...1... Kylam į kosminę kelionę!“. Vaikai susipažino su vadovais, stovyklos taisyklėmis ir sukūrė komandos šūkius. Ekskursijos po kultūros centrą metu mažieji tyrinėtojai atrado įvairias erdves ir pasinėrė į pirmąsias edukacines veiklas. Viena grupė dalyvavo šokių užsiėmime „Šokių planeta“, o kita –kūrybiškai kosmoso tematika aplikavo savo marškinėlius.

Antradienį stovyklautojai pilna koja pasinėrė į kūrybos pasaulį. Viena grupė dalyvavo „Dainų ir muzikos planetoje“, kur kartu su vadovais mokėsi dainuoti ir kurti muziką, o kita – „Teatro planetoje“, kur vaidino etiudus ir ruošė pasirodymą uždarymo šventei. Dienos pabaigoje, po laisvo laiko ir pietų, vaikai dalyvavo dailės terapijos galaktikose, ir kiekvienoje jų radę tam tikrų kosminių dulkių, nuolaužų ar kitų dalelių sukūrė savo autentišką sensorinę raketą! 

Trečiadienį vaikai leidosi į edukacinę išvyką į Panevėžį –  aplankė Ėriškių muziejų, Upytės amatų centrą ir Linų muziejų Stultiškių vėjo malūną. Susipažinę su lino keliu ir puodžiaus amatu aplankė Pašilių stumbryno patį mažiausią gyventoją – vos trijų savaičių stumbriuką, pasivaikščiojo pažintiniu taku.

Ketvirtadienį stovyklos dalyviai mokėsi teatro paslapčių „Teatro planetoje“, leidosi į „Kosminį nuotykį“, kur laukė įvairios užduotys ir iššūkiai. Popietę vainikavo putų šou ir fotosesija debesyse, kuri vaikams suteikė begalinį džiaugsmą ir leido pasijusti tarsi fantastiniame filme.

Penktadienį laukiamiausia dienos veikla – edukacinė programa „Valgomos planetos“, kurios metu vaikai ne tik sužinojo daug įdomių faktų apie maistą, bet ir patys gaminosi picas su savo pasirinktais ingridientais. Stovyklą vainikavo įspūdingas teatralizuotas koncertas, kuriame vaidmenis sukūrė visi dalyviai atskirose saulės, juodosios skylės, mėnulio ir juos aplankiusių ateivių vaidmenyse. 

Dėkojame tėveliams už pasitikėjimą ir nuolatinį palaikymą. Didelė padėka skiriama vadovams už jų atsidavimą ir rūpestį, kurie leido stovyklai vykti sklandžiai ir sėkmingai. Taip pat dėkojame kasmetiniams rėmėjams – Aloyzo Grigaliūno transportui – už jų neįkainojamą pagalbą. Atsisveikiname iki kitų metų ir tikimės, kad „Kosminis nuotykis“ sugrįš su dar daugiau nuostabių akimirkų ir nepamirštamų įspūdžių!

Besibaigianti nerūpestingos vasaros stovyklos savaitė, mažųjų klegesiu užpildžiusi Radviliškio miesto kultūros centrą, dovanojo ypatingų įspūdžių ne tik mažiesiems dalyviams, bet suteikė linksmų akimirkų ir organizatoriams! 

Radviliškio miesto kultūros centro organizuotą stovyklą „Kosminis nuotykis“ iš dalies finansavo Radviliškio rajono savivaldybė. Ypač dėkojame kasmetiniam stovyklos rėmėjui – UAB „Aloyzo transportui“. 

Radviliškio miesto kultūros centro informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2024-06-25 16:51:57