Pasirinkite kalbą

Naujienos

Nordplus junior projektas „Ekologiniai dalykai“ Daugpilyje

2022 m. Spalio 28 d.


Radviliškio r. Šeduvos gimnazijos IIb ir III klasių mokinių komanda kartu su mokytojomis Vilmute Sprudzaniene ir Salomėja Krenciene spalio 17–21 dienomis keliavo į Latvijos Daugpilio miestą pagal ekologinį Nordplus Junior projektą „Ekologiniai dalykai“. Projekte dalyvauja Latvija, Estija, Suomija ir Lietuva. Kiekviena mokykla priima dalyvius iš skirtingų šalių. Nordplus projektas skatina domėtis ekologinėmis problemomis ir jų sprendimo būdais. Kartu mokiniai gerina anglų kalbos žinias ir komunikavimo įgūdžius. Birželio mėnesį Šeduvos gimnazijoje, kuri koordinuoja šį projektą, lankėsi visos projekte dalyvaujančios šalys. Vyko integruotos biologijos, chemijos, dailės,  ekologinio ugdymo pamokos. Mokiniai keliavo po Šeduvos miestelį ir rinko informaciją apie ekologines problemas, su kuriomis susiduria gyventojai. Lankėsi Lietuvos įmonėse „Toksika“ ir „Doloop“, kurių veikla yra orientuota į aplinkos taršos mažinimą. 

Gimnazijos mokiniai buvo pakviesti į Daugpilio technologijų ir turizmo kolegiją. Pirmą dieną projekto dalyviai daugiausia dėmesio skyrė aplinkos pažinimui ir susipažinimui – apžiūrėjo mokyklos erdves, maloniai bendravo prie vaišių stalo, netgi gamino iš moliūgų sveikuolišką vakarienę. Kitą dieną kolegijoje mokiniai stebėjo virtualią ekskursiją po „Getlini EKO“ įmonę, kurioje perdirbamos biologiškai skaidžios medžiagos ir išskiriamos dujos, kurias deginant gaunama elektra. Po peržiūros dalyviai dalijosi asmenine patirtimi ekologine tema. Norėdami pamatyti Daugpilio svarbiausius objektus, tramvajumi keliavo po miestą, kartu susipažino su šio viešojo transporto infrastruktūra. Daugpilio universitete klausėsi paskaitos apie studijų programas ir mokymosi išteklius, susipažino su tyrimų laboratorijų įranga bei veikla. Daugpilio technologijų ir turizmo kolegijoje susitiko su SWEECO kompanijos įkūrėjais, kurie įdomiai pristatė įmonės įsikūrimo istoriją bei papasakojo apie veiklas, skatinančias tvarumo plėtrą, parodė, iš kokių ekologiškų žaliavų yra gaminami produktai. Trečią projekto dieną mokiniai lankėsi Daugpilio zoologijos sode, Marko Rothko meno centre, apžiūrėjo keramikos dirbinių parodą, patys gamino dirbinius iš molio. Paskutinę dieną aplankė muziejų ir įmonę „Daugpilio vandenys“, susipažino su įmonės istorija bei vandens valymo sistema anksčiau ir dabar. Sužinojo, kad šiuolaikinė valymo įranga ne tik efektyviau ir ekologiškiau veikia, bet ir kuria naudingą produktą, pavyzdžiui, iš nuosėdų trąšas.  

Dirbdami komandose, mokiniai pasidalijo įgytomis žiniomis, dalykine ir emocine patirtimi bei parengė pristatymus. Nordplus Junior projekto „Ekologiniai dalykai“ veiklos Daugpilyje Šeduvos gimnazijos mokiniams buvo labai naudingos ir prasmingos – jie pagilino žinias apie ekologiją ir ekologines problemas bei sužinojo, kaip jas galima spręsti.    

Šeduvos gimnazijos IIb klasės mokinė Skaidra Pšalgauskaitė ir mokytoja Vilmutė Sprudzanienė 

Paskutinis atnaujinimas: 2022-10-28 08:27:46