Pasirinkite kalbą

Naujienos

Paskaita „Narkotikų vartojimo žala“ Baisogalos gimnazijoje

2024 m. Balandžio 29 d.


Balandžio 24 d. Baisogalos gimnazijoje svečiavosi buvęs policijos pareigūnas, lektorius,  judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ Kauno regiono skyriaus pirmininkas Darius Joneikis. 7–9 klasių mokiniams vyko prevencinė paskaita itin aktualia tema – „Elektroninės cigaretės, garinimo pasekmės, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo žala organizmui“. Lektorius dalinosi pavyzdžiais iš savo asmeninio ir profesinio gyvenimo, pateikė naujausių mokslinių tyrimų duomenis.

Nors elektroninės cigaretės buvo sukurtos kaip priemonė, turėjusi padėti mesti rūkyti, pasaulyje jos išpopuliarėjo ir šiomis dienomis yra plačiai vartojamos net itin ankstyvo amžiaus jaunimo. Lektorius pažymėjo, kad tyrimais jau yra įrodytas kancerogeninis garinimo poveikis, kurį netrukus pamatysime ir oficialioje vėžinių susirgimų statistikoje. Lektorius atkreipė dėmesį ir į tai, kad garinimo skysčių sudėties neįmanoma patikrinti be laboratorinių tyrimų, kad tarp jaunimo platinami neaiškios kilmės skysčiai, dažnai namų sąlygomis pagaminti žmonių, neturinčių jokio cheminio išsilavinimo. Laboratorijose ištirtų mėginių sudėtis rodo, kad dažnai garinimo skysčiuose aptinkama įvairių psichoaktyviųjų medžiagų, galinčių turėti ir mirtinų pasekmių jas vartojančiam žmogui.

Mokiniai buvo skatinami atsakingai priimti sprendimus, neeksperimentuoti su savo kūnu ir sveikata, rinktis sveiką gyvenimo būdą. 

Renginį organizuoti padėjo 8 klasės vadovė mokytoja Inga Balinskaitė.

Veikla vykdoma iš Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonės: „Sveikatai žalingos elgsenos prevencija“, „Narkotinių medžiagų vartojimo prevencija“.

Informacija ir nuotraukos VSS Sigitos Kazincienės

Paskutinis atnaujinimas: 2024-04-29 09:10:49