Pasirinkite kalbą

Naujienos

Pociūnėliečių „Rugsėjis su Aušra“

2023 m. Rugsėjo 19 d.


Šiemet sukanka 140 metų, kai pradėtas leisti pirmasis lietuviškas laikraštis „Aušra“. Jis buvo leidžiamas Mažojoje Lietuvoje, Ragainėje ir Tilžėje, 1883–1886 m., slapta gabentas į Lietuvą, pasiekė Vakarų Europos, JAV lietuvius.

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos jaunųjų kūrėjų būrelio vaikai paminėjo „Aušros“ pasirodymą. Jie susipažino su perleistu mėnraščio „Aušra“ rinkiniu – ypatinga Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir Mecenato Prano Kiznio dovana mokyklai. Trys merginos sukūrė trumpą vaizdo įrašą, žymintį šios dovanos kelią į mūsų mokyklą. Vaizdo įrašas išsiųstas į Lietuvos Respublikos Prezidentūrą.

Jaunieji kūrėjai išklausė ištrauką iš diskusijos pilietiškumo tema „Rugsėjis su Aušra“ (įrašas Prezidentūros socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje). Diskusija vyko Lietuvos Respublikos Prezidentūroje rugsėjo 4 d. Kalbėjo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Mecenatas Pranas Kiznis, humanitarinių mokslų daktarė, profesorė Aušra Martišiūtė-Linartienė ir kiti. Renginys buvo skirtas perleisto lietuviško mėnraščio „Aušra“ pristatymui. Diskusijos dalyvių mintys vaikus sudomino, praplėtė jų akiratį.

„Rugsėjis su Aušra“ – unikali galimybė supažindinti pociūnėliečius su kiekvienam lietuviui svarbiu leidiniu, turėjusiu lemiamos reikšmės tautiniam atgimimui.

Roma Buivydienė, Pociūnėlių pagrindinės mokyklos jaunųjų kūrėjų būrelio vadovė

Paskutinis atnaujinimas: 2023-09-19 14:52:06