Pasirinkite kalbą

Naujienos

„Poezijos pavasario“ susitikimas vyko Baisogaloje

2022 m. Gegužės 30 d.


Pirmąkart „Poezijos Paukštė“ į Baisogalą atskrido prieš 39 metus. Tuometinės kultūros namų direktorės Irenos Žmoginienės iniciatyva poetų kūryba suskambo ne tik Pašušvyje, aktorės ir skaitovės Rūtos Staliliūnaitės gimtinėje, bet ir Baisogaloje. Per tuos metus įvyko daugybė susitikimų su jau profesionaliais ir dar pirmuosius žingsnius žengiančiais poetais, aktoriais, skaitovais, bardais. Sutikome daug šviesių ir kūrybingų žmonių.

Paskutinį gegužės šeštadienį, pasimatymą su poetais buvome paskyrę po šviesaus atminimo poeto, Nacionalinės premijos laureato, Vytauto Bložės gimtosios sodybos ąžuolu, tačiau dėl nepalankių oro sąlygų šventė perkelta į kultūros centro pramogų salę.

Renginį pradėjo antrokas Jonas Nainys Vidos Bladykaitės eilėraščiu „Pokalbis su žeme“. Skambėjo eilės apie istorinius įvykius, gimtinę, žmogų, kasdienybę.

Poetų skaitymus rikiavo grupės vadovė poetė, rašytoja, dailininkė Daiva Molytė-Lukauskienė. Poetas Giedrius Alkauskas ne tik skaitė eiles, bet ir pateikė istorinių faktų apie Baisogalą. Bukinistas, skaitytojų knygų knygyno įkūrėjas Jonas Valonis skaitė filosofines eiles. Sakartvelo poetė Irma Šiolašvili pateikė asmeninę kūrybą gimtąja kalba. Rašytojas Rimantas Kmita skaitė vertimus į lietuvių kalbą ir „prisiminė“ savo paties kūrybos perliukų. Itin visus sužavėjo aktorės ir skaitovės Olitos Dautartaitės skaitomos B. Brazdžionio, Jono Strielkūno ir Vytauto Bložės eilės.

Nuotraukos: S. Mikučio

Baisogalos kultūros centro informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-05-30 15:39:04