Pasirinkite kalbą

Naujienos

Pristatyti želdinių inventorizacijos ir tvarkymo projektai

2019 12 17


Radviliškio rajono gyventojams  pristatyti du – Radviliškio miesto ir Raudondvario dvaro – parkų želdinių inventorizacijos ir tvarkymo projektai.

Tiek Raudondvario, tiek Radviliškio miesto parkuose inventorizacija atlikta siekiant  įvertinti valstybinį turtą ir sudaryti ilgalaikį parkų tvarkymo planą.

„Parkus būtina tvarkyti, genėti, retinti, ugdyti, jei norime, kad jie nepavirstų mišku. Tam jie ir vadinami parkais, jų paskirtis – sudaryti komfortiškas sąlygas gyventojams pailsėti gamtos apsuptyje, puošti gyvenamąsias vietoves. Jie turi būti harmoningi, tvarkingi ir keliantys geras emocijas“, – sakė miškininkas, parkų ir želdynų ekspertas dr. Julius Bačkaitis, UAB „Želdynų vizija“ vadovas.

Inventorizacijos metu kiekvienam augalui buvo nustatoma rūšis, aukštis, skersmuo, sanitarinė būklė ir jo vertė pinigine išraiška. Siūloma parkų tvarkybos darbus atlikti dviem etapais (per  1–5 metus ir 6–10 metus). Pirmaisiais dviem etapais želdynai nedelsiant būtų šalinami dėl būklės, taip pat parko tvarkymo tikslais būtų išretinamos tam tikros želdynų grupės, kad likusieji vertingesni medžiai galėtų laisvai augti ir niekieno netrukdomi formuoti lajas, kad po medžiais galėtų sužaliuoti žolė, kad parkas pavirstų parku, o ne mišku.

Išsamiai su Radviliškio miesto ir Raudondvario dvaro parkų želdinių inventorizacijos ir tvarkymo projektais galima susipažinti čia:

Radviliškio miesto parko želdinių inventorizacijos ir tvarkymo projektas

Raudondvario dvaro parko želdinių inventorizacijos ir tvarkymo projektas

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-14 16:36:32