Pasirinkite kalbą

Naujienos

Projektas „Sveikatos versmės – 2“ Lizdeikos gimnazijoje

2022 m. Birželio 28 d.


Šių dienų visuomenės požiūris į sveikatą yra gana paradoksalus: nors sveikata pripažįstama kaip viena svarbiausių gyvenimiškų vertybių, tačiau sveikai gyvensenai dažniausiai skiriama per mažai dėmesio. Juk žinojimas apie sveiką gyvenimo būdą pats savaime yra bevertis, jei nėra motyvacijos ir atitinkamų vertybinių nuostatų. Todėl lizdeikiečiai, įgyvendindami sveikatos ugdymo projektą, „Sveikatos versmės – 2“, finansuojamą Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis (projekto vadovės L. Semeniukienė, A. Šmukštienė, S. Karenauskienė), mokosi tausoti sveikatą, suprasti kenksmingų įpročių ar kitų sveikatą silpninančių veiksnių žalą bei siekia susiformuoti sveiko gyvenimo būdo nuostatas. Šiems tikslams įgyvendinti ypač parankus yra patirtinis ugdymas(is) bei įvairios projektinės veiklos. 

Viena tokių projekto veiklų – išvažiuojamoji ekskursija į Mūšos tyrelio pelkę ir Žagarę. Nors birželio 21 d. lašnojo lietus, tačiau dvi su puse valandos trukęs pasivaikščiojimas po pelkę kartu su Žagarės regioninio parko gamtosaugininku, ekologu S. Mitriku visiškai neprailgo. Pažintinis takas, įrengtas telmologiniame draustinyje, susideda iš aukštapelkės, tarpinio tipo pelkės, žemapelkės, durpynų ir šlapių miškų. Vaikščiodami susipažinome su pelkėms būdinga augalija ir gyvūnija, aptikome ir retų augalų, įrašytų į Lietuvos Raudonąją knygą. Ekologas parodė ir papasakojo apie draustinio teritorijoje augančius vaistinius augalus, jų gydomąsias savybes, paruošimą ir naudojimą. Šiuo metu pelkėje žydi spanguolės, žemuogės, saulašarės, žiedus skleidžia pelkiniai vilkdalgiai, gegūnės, žinginiai, tekšnės, bet visus augalus baltų žiedų gausa pranoksta ir aitroku kvapu užgožia gailiai. Įveikę 8 km ilgio trasą po pelkes atsipūtėme Žagarės dvaro sodyboje: susipažinome su dvaro istorija, dvarininkų gyvenimo būdu, apžiūrėjome medžioklės trofėjus, keliavome Žagarės laiko upe, žinias apie pelkių augmeniją pasitikrinome interaktyviame stende, pasimatavome dvariškių apdarus, patys suprojektavome dvaro parką. Ypač įdomu buvo pasinerti į dvaro gyvenimą ir apžiūrėti dvarą bei jo teritoriją per virtualios realybės akinius ar žaidžiant inovatyvius žaidimus. Ekskursiją baigėme pasivaikščiojimu po senąją Žagarę, aplankėme žymiausius miestelio objektus. 

Tikimės, kad mokiniai, įsitraukę į neįprastas veiklas, aktyviai judėdami gryname ore, stebėdami ir analizuodami savo patirtis, lankydami įvairius Lietuvos kultūros paveldo objektus ne tik įgyja naudingų žinių, bet gali vėliau savo įžvalgas pritaikyti ir gyvenimiškose situacijose, panaudoti savo suvokimui ar elgesiui keisti. Įsisąmonintos, per patirtį įgytos žinios skatina žmogų globaliai mąstyti ir suformuoja nuostatą sveikai gyventi. Tad nebūkime pasyvūs – rūpinkimės ir fizine, ir emocine savo sveikata!

Projekto vadovės

Paskutinis atnaujinimas: 2022-06-28 09:15:31