Pasirinkite kalbą

Naujienos

Radviliškio Lizdeikos gimnazija paminėjo Lietuvos žydų genocido atminimo dieną

2022 m. Rugsėjo 26 d.


Rugsėjo 21–23 dienomis Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje pilietinio ugdymo pamokose kalbėta apie Lietuvos miestuose gyvenusias žydų bendruomenes ir masinį jų naikinimą per Antrąjį pasaulinį karą. Pirmokai gimnazistai į pamoką atsinešė laukuose pririnktų akmenukų, ant kurių, naudodamiesi Jad Vašem instituto medžiaga, užrašė Radviliškyje gyvenusių ir nužudytų žydų vardus. Lietuvių literatūros pamokose taip pat kalbėta apie skaudų Lietuvos žydų likimą, jų literatūrinį palikimą, skaitytos žydų poetų eilės. Antrokams gimnazistams aktų salėje vyko integruota istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros pamoka.

Prisiminta tragiška Lietuvos žydų istorija: mokiniai skaitė pranešimus, pristatydami ne tik Lietuvos žydų indėlį į Lietuvos kultūrą, bet ir statistiką apie Holokausto aukas. Taip pat gimnazistai, dalyvaujantys JAV TOLI instituto finansuojamuose projektuose (projektų vadovės: istorijos mokytojos V. Jankūnienė, L. Maminskienė, A. Savickienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos J. Plukienė, L. Verbickienė, S. Karenauskienė), pristatė edukacines veiklas, išvykas ir nuveiktus darbus. Peržiūrėta gimnazistų kurta vaizdinė medžiaga „Šeduvos štetlas: neišsipildžiusi meilės istorija“, skaitytos ištraukos iš knygos „Gyvenimas yra gražus“, kurioje įamžintos gimnazistų mintys ir emocijos, išgyventos kuriant projektą. Pasak projekto dalyvių, patirtinis mokymasis yra pats geriausias būdas sužinoti, įsiminti, suprasti, įvertinti ir pasidalyti gauta informacija. 

Prisidėdami prie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimo nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyvos „Atminties kelias“, Lizdeikos gimnazija organizavo net du pėsčiųjų žygius į Durpyno miškelį. Čia pagerbtas 1941 m. liepos 12 d. sušaudytų žydų atminimas. Išklausę istorijos mokytojų pranešimų apie to meto įvykius, mokiniai, skaitydami nužudytųjų Radviliškio žydų vardus, iš akmenėlių sudėjo Dovydo žvaigždę. Tai pagarbos žydų tradicijoms ženklas, kartu ir Holokausto aukų įasmeninimo bei atminimo aktas. Matydami aktyvų mokinių įsitraukimą į siūlomas veiklas, šiais mokslo metais gimnazija planuoja tęsti projektų įgyvendinimą ir pažintį su žydų kultūra.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-26 11:46:07