Pasirinkite kalbą

Naujienos

Radviliškio rajono TAU – 15 metų

2023 m. Spalio 4 d.


Radviliškio rajono Trečiojo amžiaus universitetui – 15 metų. Šia proga spalio 1-ąją, Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, radviliškiečiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į iškilmingą naujųjų Radviliškio rajono TAU mokslo metų pradžią, universiteto 15-ąjį veiklos jubiliejų ir spektaklio „Geriau rytoj negu šiandien“ premjerą. Radviliškio miesto kultūros centro scenoje skambėjo iškilmingi sveikinimai, nuoširdūs palinkėjimai ir juokas, širdį graudino prisiminimai, o labiausiai visus sužavėjo TAU lankytojų suvaidintas ir aktorės Ingos Norkutės režisuotas spektaklis apie džiaugsmą akimirkose „Geriau rytoj negu šiandien“.

15 metų džiaugsmo ir judesio

Radviliškio rajono TAU rektorė Irena Vaitkienė ir Radviliškio r. sav. Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo Rita Vaigauskienė pasidalijo prisiminimais apie universiteto pirmąsias gyvavimo akimirkas, apie savo vadovavimo universitetui metus trumpai papasakojo buvusi universiteto rektorė Rimantė Radavičienė.

„Kai kilo idėja kurti universitetą senjorams Radviliškyje, jų tokių visoje Lietuvoje buvo tik keli. Drauge su kitomis šios minties puoselėtojomis Irena Žibaitiene, Kristina Hinciene ir Rita Grigaliūniene prašėmės į svečius, mokėmės, o vėliau ir įkūrėme universitetą prie Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus. Universitetą tuomet lankė daugiau nei 40 lankytojų“, – sakė R. Vaigauskienė.

Irena Vaitkienė pasidžiaugė aktyvia universiteto veikla ir padėkojo visiems lankytojams. „Dėkoju visiems, kurie savo mintimis, buvimu ir aktyvumu prisideda prie universiteto veiklų įvairovės ir aktyviai lanko užsiėmimus. Tik jūsų dėka universitetas klesti jau 15 metų. Žinoma, per tuos metus buvo visko: ir džiaugsmo, ir skausmo, bet žinoma, skaudžiausia – buvusių universiteto rektorių ir narių išėjimas“, – sakė ji ir pakvietė tylos minute pagerbti Anapilin išėjusių pirmosios universiteto rektorės Irenos Žibaitienės ir TAU lankytoju atminimą. Atsiminimais apie rektoriavimo TAU laiką pasidalijo buvusi rektorė Rimantė Radavičienė, geru žodžiu paminėta ir buvusi rektorė Nijolė Nėjienė, kuri dėl sveikatos problemų negalėjo dalyvauti šventėje.

Daugybė veiklų – įvairiuose fakultetuose

Apie tai, kuo šiandien gyvena universitetas, visiems susirinkusiesiems papasakojo TAU veiklų koordinatorė Živilė Laurutienė. „Universitete nuo pat įkūrimo veikė keli fakultetai, o šiais metais kuriamos net dvi naujos grupės: viena istorijos mėgėjams, kita mobiliografijos. Senjorai turi galimybę tobulėti meninės raiškos fakultete, kuriame veikia tautodailės, teatro, dailės studijos, susibūręs TAU ansamblis, Pasaulio pažinimo ir dvasinio ugdymo fakultete, kuriame veikia turizmo, dvasinio tobulėjimo grupės, Informacinių technologijų fakultete senjorai mokosi kompiuterinio raštingumo kursuose, užsienio kalbų fakultete tobulina anglų kalbos žinias. Sveikos gyvensenos fakultete TAU lankytojai dalyvauja mankštose ir dalijasi mintimis apie sveiką mitybą, lanko linijinius šokius, stalo tenisą ir jogos, šaškių ir šachmatų užsiėmimus“, – pasakojo ji. „Visos šios veiklos tokios įvairios todėl, kad turime savanorių, kurie dirba su senjorais. Nuoširdžiai dėkojame jiems, aukojantiems savo laisvalaikį vardan laimingų TAU lankytojų“, – sakė Ž. Laurutienė. Ji pasidžiaugė ir TAU bendradarbiavimu su Radviliškio mieste veikiančiomis įstaigomis, paminėjo TAU universiadą, vykusią Radviliškyje, ir subūrusią didžiulę visos Lietuvos TAU bendruomenę.

Sveikinimų ir palinkėjimų lietus – iš renginio svečių lūpų

Trečiojo amžiaus universitetą gražios sukakties proga pasveikino LR Seimo narys Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė, Radviliškio miesto seniūnas Justinas Pranys. Senjorus pasveikimo ir nuolatiniai TAU renginių, senjorų susibūrimų, renginių ir idėjų įgyvendinimo partneriai Violeta Šukaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė, ir Indrė Ginkevičienė, Radviliškio miesto kultūros centro direktorė. Visi jie TAU lankytojams linkėjo energijos, sveikatos ir naujų idėjų, Seimo narys padovanojo dvi keliones, o Savivaldybės administracijos direktorė pažadėjo padidinti universiteto reikmėms skiriamas lėšas.

Sveikinimų ir saldžių dovanų sulaukta ir iš kolegų iš kitų rajonų. Radviliškio rajono TAU pasveikinti atvyko delegacijos iš Pakruojo, Joniškio, Pasvalio, Kelmės rajonų, Tytuvėnų ir naujojo Šiaulių TAU. Sveikinimą atsiuntė ir NTAU asociacijos prezidentė ir Medardo Čoboto Trečiojo amžiaus universiteto rektorė dr. Zita Žebrauskienė.

Geriau rytoj negu šiandien

Renginio kulminacija tapo spektaklio „Geriau rytoj negu šiandien“ premjera. Spektaklio režisierė aktorė Inga Norkutė, pasak jos pačios, šį spektaklį skyrė savo tėčiui, kuriam, būnant jau garbaus amžiaus, pritrūko noro gyventi. Spektaklyje vaidino Radviliškio TAU studentai. Jie beveik tris mėnesius, vadovaujami Ingos Norkutės, repetavo scenas iš spektaklio pagrindinio veikėjo Jono gyvenimo, ir kiekvienoje repeticijoje vis labiau suvokdavo, kad gyvenimo džiaugsmo kasdienybei galime suteikti tik mes patys. Pasak Ingos Norkutės, mes patys esame atsakingi už savo kasdieninę laimę, skirdami laiko bendravimui. „Svarbiausia – neleiskite laiko vienatvėje, turėkite šalia žmogų, su kuriuo jums būtų gera būti“, – sakė ji.

Šio spektaklio nebūtų be projekto rengėjos Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos. Spektaklis „Geriau rytoj negu šiandien“ pagal to paties pavadinimo projektą iš dalies finansuotas Lietuvos kultūros tarybos ir Radviliškio rajono savivaldybės lėšomis. „Nežinau, kaip tokios galingos idėjos gimsta Jolantos galvoje, bet radviliškiečiai jai turi būti dėkingi už bibliotekoje vykdomų projektų įvairovę ir patrauklumą, kurie įtraukia visą bendruomenę“, – sakė R. Vaigauskienė, sveikindama bibliotekos projektų koordinatorę Jolantą Kvedarienę, kuri buvo šios idėjos sumanytoja ir buvo šalia režisierės ir aktorių visą kūrybinio proceso laiką.

Šventėje – universiteto partnerių staigmenos

Šventėje TAU lankytojus nustebino du šokius dovanojusio Alksniupių pagrindinės mokyklos bendruomenės šokių kolektyvo „Rugė“ pasirodymas ir Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ auklėtinės Otilija ir Paulina, kurios, lydimos auklėtojų, savo mažomis rankytėmis pagamintus atvirukus iš visos širdies dovanojo renginio svečiams ir dalyviams.

Pristatytas projektas „Reikia turėti šviesos su savimi…“ /M. K. Čiurlionis/

Renginyje pristatytos Radviliškio rajono Trečiojo amžiaus universiteto projekto „Reikia turėti šviesos su savimi…“ /M. K. Čiurlionis/, finansuojamo Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, kurį administruoja Sveikatos apsaugos ministerija, lėšomis, veiklos ir rezultatai. Joniškio, Pakruojo ir Radviliškio TAU lankytojai jau žiūrėjo virtualios realybės filmą „Angelų takais“, lankėsi M. k. Čiurlionio muziejuje Kaune, dalyvavo kūrybos ir sveikatingumo stovykloje „Miško simfonija“ Molėtų rajone ir tapė ant šilko užsiėmimuose „Šilkinė skarelė: M. K. Čiurliono kūrybos interpretacijos“.

Radviliškio r. sav. ŠSPC SJNUS informacija

Donatos Tverskienės nuotraukos

Paskutinis atnaujinimas: 2023-10-04 15:05:01