Pasirinkite kalbą

Naujienos

Radviliškis kviečia švęsti!

2022 m. Liepos 1 d.


Šiemet Radviliškio miestas mini 455-erių metų gyvavimo jubiliejų. Šia proga liepos 2–10 dienomis mieste vyks gausybė įvairių renginių. Radviliškiečiai ir miesto svečiai turės galimybę klausytis nuostabių koncertų, stebėti sporto varžybas, dalyvauti įvairiose edukacijose, dailininkų plenere ir žygiuose dviračiais bei pėsčiomis po Radviliškio rajoną. Veiklos mieste netrūks nei mažiems, nei dideliems šventės lankytojams ir dalyviams. Nuo liepos 1 dienos visą šventinę savaitę mažyliai galės linksmintis „Pramogų parke“, kuris įsikūrė miesto Kultūros ir poilsio parke, vyks mugės, na, o šventinę savaitę pabaigs mėgėjų meno kolektyvų koncertas, seniūnijų kiemeliai ir kojinių mezgimo čempionatas.

Jau ateinantį šeštadienį, liepos 2 dieną, vyks dviračių žygis, kurį jau 11-ąjį kartą organizuoja Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis kartu su Radviliškio miesto kultūros centro komanda. Dviračiais žygio dalyviai rajono keliais nuvažiuos apie 80 kilometrų. Aplankys Aukštelkų, Liaudiškių, Ramulėnų, Šniūraičių, Jonaitiškių, Tyrulių, Polekėlės ir Daugėlaičių apylinkes. Žygio startas – 9.00 val., finišas – 20.00 val. prie Radviliškio miesto kultūros centro.

Ir kitomis šventinės savaitės dienomis įvairių sporto šakų aistruoliai ir aktyvaus poilsio mėgėjai turės galimybę stebėti įvairias varžybas: šachmatų turnyrą, tekbolo, futbolo, krepšinio, paplūdimio tinklinio varžybas. Liepos 6 dieną vyks Pasaulio galiūnų čempionatas, o liepos 10 savo jėgas išmėgins rankų lenkikai. Bus galimybė dalyvauti Himalajų judesio mankštoje bei pėsčiomis aplankyti Baisogalos ir Skėmių apylinkes.

Liepos 4 dieną Lietuvos Sąjūdžio stadione vyks Nacionalinė IV Trečiojo amžiaus universitetų universiada. Universiadoje dalyvaus 20 Lietuvos Trečiojo amžiaus universitetų komandų. Iš viso bus apie 500 renginio dalyvių ir sirgalių. Senjorai savo jėgas išbandys petankės, šaškių, šachmatų, plaukimo, baudų mėtymo, smiginio ir kitose rungtyse, o sirgaliams atviro jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ darbuotojai organizuos linksmąsias estafetes. Džiugu, kad renginį organizuoti padeda ir jaunimas – savanoriaus 24 jaunuoliai ir Radviliškio rajono mokyklų. Renginys prasidės 9.30 val. iškilminga eisena Radvilų gatvėje, todėl nuo 9.00 iki 11.00 val. bus ribojamas eismas.


Schema

Vakare tiek universiados dalyviai, tiek radviliškiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Vytauto Šiškausko ir Radviliškio miesto kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų koncertą.

Švęsdami miesto gimtadienį minėsime ir Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Tradiciškai radviliškiečiai šią visai Lietuvai svarbią šventę pradeda švęsti išvakarėse – liepos 5-osios vėlų vakarą, kai susirenka į Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektinį renginį „Kūrybinė „Mindaugo“ manipuliacija menu“.  Šiemet šis renginys vyks 22.00 valandą prie Vinco Kudirkos progimnazijos. Na, o liepos 6 d. Valstybės dieną ir miesto gimtadienį minėsime labai linksmai ir turiningai – vyks mugės, sakralinės ir populiariosios muzikos koncertai, pleneras ir Pasaulio galiūnų čempionatas.

Liepos 8-ąją linksmybės tęsis Radviliškio miesto Eibariškių parke, kuriame vyks klasikinės muzikos ir bardų koncertas, nuo 21.00 val. mieste vyks orientacinės varžybos automobiliais.

Pagrindinė Radviliškio miesto 455 metų gimtadienio diena – liepos 9-oji. Šią dieną nuo pat ryto Radviliškio miesto Eibariškių parke vyks linksmybės mažiesiems: interaktyvus spektaklis, įvairios edukacijos, linksmosios estafetės. Kultūros ir poilsio parke vyks Evos Tombak knygos pristatymas, veiks atrakcionai. V. Kudirkos progimnazijos vidiniame kieme vyks paplūdimio tinklinio varžybos, autobusų stoties teritorijoje bus galima apžiūrėti žemės ūkio technikos parodą. Na, o 15.00 valandą nuo parduotuvės „Snaigė“ vyks iškilminga eisena, kurioje dalyvaus apie 40 įmonių ir organizacijų komandų, svečiai iš Lietuvos ir užsienio.  Eisenos metu nuo 14 iki 16 val. bus ribojamas eismas Dariaus ir Girėno, Vasario 16-oios, Radvilų ir Naujojoje gatvėse. 

Schema

Schema

Šventė tęsis Kultūros ir poilsio parke, kur žiūrovus džiugins Lietuvos kariuomenės orkestro ir Radviliškio muzikos mokyklos mokinių koncertas, ultralengvųjų lėktuvų pasirodymas, garsių Lietuvos atlikėjų koncertai, lazerių šou ir daug šypsenų bei gerų emocijų. 

Jubiliejinio miesto gimtadienio šventės paskutiniąją diena – liepos 10-ąją – Kultūros ir poilsio parke lankytojų ir žiūrovų lauks Radviliškio rajono seniūnijų kiemeliai, mėgėjų kolektyvų pasirodymai, linksmybės mažiesiems, o prie miesto kultūros centro vyks kojinių mezgimo čempionatas „Etno sambūris“.

Jubiliejinės miesto šventės organizatoriai Radviliškio miesto 455-ąjį gimtadienį kviečia švęsti kartu ir linki gerų įspūdžių ir puikios nuotaikos! 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-07-10 21:37:26