Pasirinkite kalbą

Naujienos

Šeduvoje paminėta Lietuvos žydų genocido diena

2022 m. Rugsėjo 26 d.


„Žmonės matė žydus, dirbančius mieste, – žmones, kurie buvo pardavėjai, mokytojai, fotografai, batsiuviai... Staiga jie šluoja aikštę, yra saugomi sargybinių. Žmonės matė, kaip juos vežė. Mašinos važiavo su jų pažįstamais, kaimynais, o grįždavo su daiktais“, – apie Holokaustą ir vietinių gyventojų dalyvavimą jame kasmet prisimenama rugsėjo 23 d. Holokausto aukų masinių žudynių vietose.

Šiais metais Lietuvos žydų genocido dieną minėjome Pakutenių miške. Šeduvos gimnazistai skaitė Šeduvoje gyvenusių žydų vardus bei jų gyvenimo istorijas. 

Apie tragišką Šeduvos žydų bei šios tautos Lietuvoje likimą kalbėjo Radviliškio rajono administracijos direktorės pavaduotojas Justinas Pranys. Jis padėkojo organizatoriams, Šeduvos gimnazijos bendruomenei, Šeduvos gyventojams, kurie skyrė laiko bei šią dieną paminėjo prasmingai. Justinas Pranys viltingai linkėjo, kad baisiausias ir tragiškiausias genocido tarpsnis palietęs visos Lietuvos istoriją, nebepasikartotų ir nepaliestų ne tik žydų, bet ir kitų tautų.

Šeduvos kultūros ir amatų centro informacija ir nuotraukos

Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-26 08:58:32