Pasirinkite kalbą

Naujienos

Šeduvos lopšelio-darželio komanda Žaliųjų idėjų festivalyje Prezidentūroje

2023 m. Birželio 9 d.


Šeduvos lopšelio-darželio komanda aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ „Gamtos herojai ‘23“ kvietimu dalyvavo Prezidentūros parke Žaliųjų idėjų 2023 festivalyje, kurio iniciatorius – LR Prezidentas Gitanas Nausėda, rengėjas Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Aplinkosauginio konkurso „Gamtos herojai '23“ apdovanojimuose Šeduvos lopšeliui-darželiui įteikta Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos ministro Simono Gentvilo padėka „Metų aplinkosauginio ugdymo įstaiga“ už aplinkosauginio sąmoningumo ugdymą ir aktyvią draugiškų idėjų sklaidą savo aplinkoje.

Festivalyje Žaliųjų idėjų mugėje susipažinome su įvairiomis aplinkosaugos inovacijomis ir žaliosiomis iniciatyvomis. Turėjome galimybę degustuoti kokteilį „Žalios energijos gurkšnis“, apžiūrėjome 240 litrų talpos akvariumą, kuriame ne tik gyvena žuvys ir augalai, bet ir tvariai auginamas maistas. Stebėjome, kaip aplinkosaugos entuziastai siuvosi tvarius prekybinius maišelius, gamino veikiančią mažąją saulės jėgainę. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro stende sužinojome apie projektą „Plastiko piratai“, jame buvo daug norinčių pasigaminti lėktuvėlį iš natūralių medžiagų savomis rankomis.

Likome sužavėtos iniciatyvos „Po bangomis“ pamoka. Leidomės  į kelionę po įvairias pasaulio vietas, susipažinome su jūros gyvūnais, tuo pačiu įgijome žinių apie klimato kaitą.

Stengsimės ir toliau imtis iniciatyvos, ugdyti darnios gyvensenos įpročius bei šviesti žmones apie tvarius, aplinkai ir visuomenei vertingus pasirinkimus.

Šeduvos lopšelio-darželio informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2023-06-09 15:18:57