Pasirinkite kalbą

Naujienos

Su labdaros ir paramos fondo „Help Ukraine“ atstovais aptartas Savivaldybės bendradarbiavimas teikiant pagalbą karo niokojamai Ukrainai

2022 m. Liepos 27 d.


Liepos 26 dieną Savivaldybėje lankėsi labdaros ir paramos fondo „Help Ukraine“ atstovai, kurie su meru Vytautu Simeliu ir administracijos direktoriaus pavaduotoju Justinu Praniu aptarė tolimesnį bendradarbiavimą teikiant humanitarinę pagalbą karo niokojamai Ukrainai. 

Fondo direktorius Leonardas Jakubėnas ir oficialus fondo atstovas Ukrainoje bei vienas steigėjų Olegas Sytnykas (Oleg Sytnyk) susitikimo metu papasakojo apie fondo veiklą. Direktorius Leonardas Jabubėnas pasakojo, kad prasidėjus Rusijos agresijai prieš Ukrainą susisiekė su savo bičiuliu ir verslo partneriu Olegu Sytnyku, kilusiu iš Umanės miesto (Ukrainos Respublika), ir pasiteiravo, kuo galėtų padėti. Buvo nuspręsta Lietuvoje įsteigti paramos ir labdaros fondą „Help Ukraine“, prie kurio steigimo prisijungė ir Ukrainos operos dainininkas, tenoras Aleksėjus Kuzniecovas (Aleksej Kuznietsov). Šiandien labdaros ir paramos fondo „Help Ukraine“ komandą sudaro 22 nariai ir 20 savanorių, kurie dirba Umanėje. Olegas Sytnykas (Oleg Sytnyk) pasakojo, kad kartu su partneriais paramos ir labdaros fondas rūpinasi humanitarinės pagalbos surinkimu ir pristatymu į Umanę. Iš čia parama maisto produktais, rūbais, higieninėmis, medicininėmis bei kitomis būtiniausiomis priemonėmis paskirstoma ir išvežiojama po visą Ukrainą. Nuo Rusijos pradėto karo Ukrainoje pradžios paramos ir labdaros fondas į okupantų nuniokotas teritorijas pristatė jau daugiau nei 130 tonų būtiniausių priemonių. Į Umanę Olegas pristatys ir daugiau nei 2 tonas konservų, nupirktų iš Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto humanitarinei pagalbai skirtų lėšų. 

Olegas Sytnykas (Oleg Sytnyk) taip pat pasakojo, kad šiuo metu Umanėje ruošiamasi steigti vaikų reabilitacijos centrą, kuriame pagalba bus suteikiama vaikučiams, patyrusiems siaubingus išgyvenimus ir įvairias fizines traumas. Tiek šiai kilniai idėjai įgyvendinti, tiek kasdien teikiant pagalbą karo niokojamos šalies gyventojams reikalinga visų, galinčių padėti, parama. Visi, kurie nori ir pageidauja, gali apsilankyti labdaros ir paramos fondo „Help Ukraine“ internetinėje svetainėje www.helpukraine.lt ir piniginę auką skirti kilnių idėjų ir gyvybiškai svarbių veiklų įgyvendinimui.

Susitikimo metu svečiai su Savivaldybės vadovais aptarė paramos konservais perdavimo ir pristatymo į Ukrainą detales, kalbėjosi apie nuo karo pabėgusius ir Radviliškio rajone įsikūrusius ukrainiečius, aptarė tolimesnio bendradarbiavimo galimybes. Olegas Sytnykas (Oleg Sytnyk) teigė, kad tiek fondo komanda, tiek Ukrainos žmonės yra dėkingi visiems lietuviams ir kitų šalių piliečiams, aukojantiems ir padedantiems išgyventi siaubingomis karo sąlygomis. Taip pat išreiškė padėką ir Radviliškio rajono savivaldybės vadovams už bendrystę teikiant pagalbą tiems žmonėms, kuriems šiandien jos reikia labiausiai. 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-07-28 09:00:15