Pasirinkite kalbą

Naujienos

Svarstoma atkurti išparceliuotą rajono komunalinį ūkį

2024 m. Vasario 23 d.


Radviliškio rajono valdžia svarsto galimybę atkurti komunalinio ūkio įmonę, kurią prieš gerą dešimtmetį privatininkams pardavė buvusi rajono valdžia, todėl dabar, kai prireikia atlikti bet kokį smulkų darbą, tenka samdyti privatininkus ir mokėti jų nustatytą kainą. Tokias komunalinio ūkio įmones išsaugojo aplinkinės Pakruojo, Šiaulių ir Akmenės rajonų savivaldybės, kurios džiaugiasi galėdamos daugelį reikalingų darbų atlikti savo jėgomis ir žymiai pigiau, negu siūlo privačios įmonės.

Aplinkiniai rajonai išsaugojo komunalinių paslaugų įmones

Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis ir vicemeras Vytautas Krikščiūnas vasario 21 dieną lankėsi Šiaulių rajono savivaldybės uždarojoje akcinėje bendrovėje „Kuršėnų komunalinis ūkis“ ir Akmenės rajono savivaldybės uždarojoje akcinėje bendrovėje „Naujosios Akmenės komunalininkas“. Rajono vadovai domėjosi, kaip šiose įmonėse organizuojami darbai, kokios paslaugos teikiamos, kokia technika naudojama darbams atlikti, ir kitais veiklos klausimais.

Šiaulių rajono savivaldybė išsaugojo įmonę „Kuršėnų komunalinis ūkis“ savo rankose, todėl dabar daugelį rajono žmonėms reikalingų darbų atlieka patys ir nėra priklausomi nuo privačių tiekėjų užgaidų. Šiaulių rajono komunalinių paslaugų įmonė pati administruoja daugiabučius namus, užsiima jų renovacija, patys išveža atliekas iš gyventojų ir daugiabučių namų konteinerių, įvairiais metų laikais prižiūri kelius, gatves, valo teritorijas, sodina želdinius ir jais rūpinasi, prižiūri kapines, teikia pirties ir turgaus paslaugas, sprendžia beglobių gyvūnų problemas.

Akmenės rajono savivaldybei priklausančios įmonės „Naujosios Akmenės komunalininkas“ pagrindinė veikla – komunalinių atliekų ir pakuočių rinkimas, rūšiavimas ir išvežimas, teritorijų tvarkymas, rajone esančių gatvių apšvietimo tinklų eksploatavimas bei technikos nuoma ir transporto paslaugos. 

Komunalinio ūkio įmonė būtų tikras išsigelbėjimas

„Galutinis sprendimas mūsų rajone atkurti komunalinių paslaugų įmonę dar nėra priimtas. Šiuo metu domimės kitų rajonų, kurie išsaugojo šias įmones, patirtimi. Idėja atkurti komunalinių paslaugų įmonę kilo po to, kai sužinojome, jog kitame rajone, kuriame kelius greideriuoja ne samdomos įmonės, bet rajono savivaldybei priklausantys komunalinių paslaugų teikėjai, šios paslaugos kainuoja žymiai pigiau nei pas mus. Be to, dažnai kyla problemų, kai reikia rasti rangovus smulkiems darbams atlikti, nes privatininkai arba pasiūlo labai dideles kainas, arba iš viso nenori užsiimti smulkiais darbais, nes nesitiki didelio uždarbio. Tokiais atvejais Savivaldybės komunalinio ūkio įmonė būtų tikras išsigelbėjimas: ir darbai būtų atlikti greitai, ir sutaupomos lėšos“, - sako rajono meras K. Račkauskis. 

Patirtis rodo, kad privačios įmonės aktyviai dalyvauja konkursuose, tačiau juos laimėjusios prisiima tiek darbų, kiek nėra pajėgios laiku atlikti, todėl darbai vėluoja, o gyventojai patiria nepatogumų. Svarstoma, kad jeigu rajone atsirastų Savivaldybei priklausanti komunalines paslaugas teikianti įmonė, tai padidintų konkurenciją ir priverstų privatininkus atpiginti atliekamų darbų kainas.  

Galutinį žodį tars rajono politikai

Su kaimyniniuose rajonuose veikiančiomis komunalinių paslaugų įmonėmis susipažinęs Radviliškio rajono vicemeras V. Krikščiūnas apgailestauja, kad prieš daugiau kaip dešimtmetį ankstesnė rajono valdžia netoliaregiškai pardavė Savivaldybės įmonę „Radviliškio komunalinės paslaugos“ privatininkams. Įmonė buvo parduota pusvelčiui, o rajono Savivaldybė prarado visą turėtą bazę: ir techniką, ir darbuotojus, ir patalpas, o kartu privačiai įmonei buvo perduotas ir visų daugiabučių administravimas. Jeigu dabar būtų priimtas sprendimas atnaujinti komunalinių paslaugų teikimą, viską iš karto atkurti būtų per brangu, todėl darbus tektų pradėti etapais, po truputį. 

Tam, kad nereikėtų kurti naujos įmonės ir išlaikyti administracijos, svarstoma, jog komunalines paslaugas galėtų atlikti kažkurioje iš dabar veikiančių Savivaldybės įmonių įsteigtas naujas padalinys.

„Kol kas tai tik pirminiai svarstymai ir jokie sprendimai nėra priimti. Atliksime įvairius skaičiavimus, kokių pradinių investicijų reikėtų norint atnaujinti veiklą, įvertinsime, kokią naudą duotų tokių paslaugų atnaujinimas, o tada savo žodį tars rajono politikai“, - planais dalijasi rajono meras K. Račkauskis. 

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2024-02-23 15:26:52