Pasirinkite kalbą

Naujienos

Žemės dieną lizdeikiečiai šventė Valstybės pažinimo centre

2023 m. Kovo 22 d.


Pasaulinę Žemės dieną Valstybės pažinimo centre atidaryta paroda „Žalios ateities herojai“, į kurią buvo pakviesti ir Lizdeikos gimnazijos atstovai. Kovo 20 d. Laimis Genevičius, Gytis Genevičius, Saulė Tumėnaitė ir mokytoja Jolanta Kvedarienė lankėsi Valstybės pažinimo centre, dalyvavo parodos atidaryme ir po jos vykusioje diskusijoje. Svarbu paminėti, kad į šį renginį buvo pakviestos tik penkios labiausiai nusipelniusios UNESCO Asocijuotų mokyklų tinklo narės. 

Paroda „Žalios ateities herojai“ lankytojus pakvietė susipažinti su keturiais į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytais gyvūnais: baliniu vėžliu, didžiąja miegapele, kraujalakiniu melsviu ir baltuoju kiškiu. Parodoje šių gyvūnų akimis galima pažvelgti į jų išlikimo iššūkius, o parodoje pateikti išgalvoti sprendiniai kviečia nebijoti mąstyti kūrybiškai. Parodos atidaryme dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. „Tikiuosi, ši paroda leis ne tik susimąstyti apie klimato kaitos keliamus padarinius mūsų gamtai ir aplinkai, bet ir skatins į iškilusius iššūkius pažvelgti per kūrybiškumą. Turime nepamiršti, kad prie aplinkos puoselėjimo galime prisidėti kiekvienas“, – sakė parodą atidaręs Lietuvos Prezidentas. 

Po parodos atidarymo moksleiviai ir profesionalai diskutavo, kaip kūrybiškumas padeda spręsti klimato kaitos sukeltus iššūkius. Šioje diskusijoje aktyviai dalyvavo ir mūsų gimnazijos atstovai, o Laimis Genevičius už taikliai išsakytas mintis ir aktyvumą gavo dovanų iš Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos narės ir mūsų kraštietės Agnės Jasinavičiūtės.

Laimis Genevičius
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus

Paskutinis atnaujinimas: 2023-03-22 16:38:48