Pasirinkite kalbą

Naujienos

Žolinės šventė Šeduvoje

2022 08 18


Žolinės šventė Šeduvoje prasidėjo Švč. Mergelės Marijos į dangų ėmimo - Žolinės atlaidais Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje. Vakare Žolinės šventė buvo švenčiama miesto parke. Nuskambėjus solistės Enrikos iš Karčemų dainai, susirinkusius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Čepononis, Radviliškio r. savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, Radviliškio r. savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Justinas Pranys.

Jie, kartu su Šeduvos m. seniūno pavaduotoja Reda Sipavičiene, apdovanojo gražiai tvarkomų sodybų ir įstaigų šeimininkus. Už gražiai tvarkomą sodybos aplinką apdovanoti: šeduviečiai Janina ir Kostas Dočkai, Jolanta ir Arvydas Cecervovai iš Butėnų, Marytė ir Algis Veliuliai iš Pavartyčių. Už gražiai tvarkomą įstaigos aplinką apdovanoti: Šeduvoje veikianti UAB „Meistrų taškas“, direktorius Česlovas Kuprinskas, Šeduvos globos namai, direktorė Andžela Brazienė. O už gražiai tvarkomos seniūnijos viešąsias erdves pagerbtos darbščiosios moterys - Zita Adomaitienė ir Irena Zofija Tekorienė. Svečiai, pasidžiaugę kad Žolinės tradicija Šeduvoje tęsiama jau 22 metus, iškeliavo pasivaikščioti po floristiniais kūriniais išpuoštą miesto parką. Vasaros estradoje prasidėjo koncertas.

Grojo, dainavo ir šoko Europiados Klaipėdoje dalyviai: Radviliškio kultūros centro vyresniųjų šokių kolektyvas „Šelmiai“, vadovaujamas Edmundo Verpetinsko, Šeduvos kultūros ir amatų centro folkloro ansamblis „Melnyčia“, vadovė Evelina Stalgienė. Jie atliko šmaikščią muzikinę programą „Žolinės skanėstai“. Muzikantai keitė vieni kitus. Koncertavo Radviliškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Seni pažįstami“, vadovas Tomas Kanapinskas, Šeduvos kapela ŠKAC, vadovė Evelina Stalgienė, Smilgių kultūros centro kapela „Aušrinė“, vadovas Alvydas Čepauskas ir Karčemų kapela „Karčemėlė“, kuriai vadovauja Kęstutis Jakštas. 

„Skambantys žolynų sodai“ - tokia tema buvo sukurta 16 floristinių kūrinių. Jų autoriai apdovanoti gražiosiomis hortenzijomis. Floristinius darbus kūrė: Šeduvos lopšelis–darželis, kultūros ir amatų centras, Šeduvos globos namai, Šeduvos neįgaliųjų draugija, Šeduvos biblioteka, Šeduvos seniūnija, Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centras, Šeduvos gimnazija, Vėriškių, Vadaktų, Sidabravo, Šeduvos m. bendruomenės, Šeduvos senjoros, Alksniupių kultūros namai, baisogalietės Eimantė ir Elija Kreizaitės, bei Vita Šniolienė iš Skėmų.

Šventės vedėja Pociūnų kultūros darbuotoja Vilma Digimienė priminė Žolinės tradicijas, augalų puokštės reikšmę, spėjo orus pagal Žolinės dienos orą ir džiaugėsi kad bus labai gražus ruduo. Didžiausiam publikos džiaugsmui koncertavo Katažina Zvonkuvienė. Šėlo jauni ir vyresni. Žolinė baigėsi skambia visų traukiama daina „Gyvenimas prasideda nuo 40“.

Šventę organizavo Šeduvos kultūros ir amatų centras ir miesto seniūnija.

Šeduvos kultūros ir amatų centro informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-08-18 13:19:15