Pasirinkite kalbą

Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos renovacija ir rekonstrukcija

Projektas vykdomas pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Bibliotekų 2003–2013 metų modernizavimo programą.

Projekto vykdytojai: Radviliškio rajono savivaldybė, Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, UAB „Namų statyba“.

Projekto trukmė: 2004 gruodis–2006 gruodis.

Projekto tikslas – tapti modernia biblioteka, bendruomenės informacijos centru su šiuolaikinėmis informacijos ir komunikacijos technologijomis.

Projekto rezultatai:

Radviliškio miesto centre išaugs modernus trijų aukštų pastatas. Pirmajame aukšte išliks tik šiek tiek išplėstas Skaitytojų aptarnavimo skyrius, žaisloteka, Pasakų kambarys, Vaiko ir motinos (ir tėvo kartu) kambarys, „Pelėdžiuko“ svetainė, kavinukė, knygynas, suvenyrų parduotuvė. Antrajame aukšte – Vaikų literatūros skyrius, bendroji, interneto bei užsienio kalbų mokymosi skaityklos, muzikos svetainė, kraštotyros skaitykla, senų knygų muziejus. Trečiajame aukšte įsikurs konferencijų ir parodų salės, administracija bei kiti bibliotekos skyriai.

Bendra projekto vertė – 3,455 mln. litų

Kaip pasikeis radviliškiečių gyvenimas įgyvendinus projektą?

Biblioteka taps bendruomenės informacijos, mokymosi, švietimo ir kultūros centru. Pirmojo aukšto fojė bus įrengtas informacijos terminalas, kur skaitytojai ir miesto svečiai galės patys apsilankę bibliotekos interneto puslapyje sužinoti apie mieste vykstančius renginius, labiausiai lankomas rajono vietas ir kt., apie bibliotekos fonduose turimas ir saugomas knygas. Skaitytojai, negalintys ateiti į biblioteką, galės užsisakyti knygas telefonu, elektroniniu paštu. Leidiniai jiems bus pristatomi į namus. Invalidams ši paslauga bus teikiama nemokamai, kitiems – už simbolini mokestį. Bus sudarytos sąlygos į biblioteką ir jos skyrius patekti su vežimėliais invalidams, jaunoms mamoms, įrengtas liftas. Išsiplėtusi žaisloteka, Pasakų kambarys galės priimti daug vaikų, „Pelėdžiuko“ svetainėje mama ir tėtis galės pabūti su savo vaiku, pasiklausyti pasakų, pažiūrėti vaizdajuosčių, paskaityti knygelių, pasėdėti prie kompiuterio. Jauki kavinukė pakvies tėvelius su savo vaikais praleisti laisvalaikį. Skaitytojų poreikiams bus įrengta interneto skaitykla, bendraujantiems internetu bus įrengta darbo vieta su internetine kamera. Skaitytojus kviesime į nemokamus masinius renginius, parodų atidarymus. Savo mažylius lankytojai galės palikti žaislotekoje. Neįgaliems skaitytojams bus įrengtos specialios darbo vietos su pritaikytais baldais, liftas. Ir toliau teiksime skaitytojams tradicines paslaugas – kopijavimo, knygrišio, dailininko, kompiuterininko ir kt.

itg3fq187_1640980789-663464c2c0ad2ada094d04c1a830a9dc.jpg
Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-26 15:52:30